ونوس بهار

پرواز اندیشه در فضای مجازی

ونوس بهار

پرواز اندیشه در فضای مجازی

آخرین نظرات
  • ۷ مهر ۹۶، ۱۷:۳۸ - محمدحسین میرزایی
    بله
پیوندها

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

۲۱
تیر


اگر ستونی از متن دارید که داده‌های آن با کلید Tab از هم شده است و قصد دارید آن‌ها را در قالب یک جدول مرتب نمایید می‌توانید از قابلیت‌های کاربردی که در برنامهٔ واژه‌پرداز Word 2013 وجود دارد استفاده کنید. این برنامه تبدیل ستونی از متن به جدول و بالعکس را به طور پیش‌فرض دارا می‌باشد. برای تبدیل متونی که با استفاده از کاراکتری خاص جدا شده‌اند – نظیر کلید Tab – به جدول، به ترتیبی که در ادامه مطلب آمده عمل کنید.

  • علیرضا فروردین
۲۱
تیر


یکی از مشکلات بزرگ کاربران این است که گاهی اوقات یک دفعه ویندوز بوت نمی‌شود! مشکل بزرگ‌تر زمانی است که در همان لحظه با فایل‌هایمان کاری داشته باشیم که در این لحظه دسترسی به آن‌ها ممکن نیست یا اینکه فایل‌های مهمی در درایو ویندوز (که معمولا C است) داشته باشیم و بخواهیم قبل از تعویض ویندوز (که باعث پاک شدن درایو ویندوز می‌شود) آن‌ها به جای دیگری منتقل کنیم. اما با ترفندی که در ادامه آموزش می‌دهیم شما می‌توانید از یک دیسک نصب ویندوز برای بکاپ گرفتن سریع از فایل‌هایتان استفاده کنید!

  • علیرضا فروردین
۱۸
تیر


شرکت مایکروسافت که با ارایه دو محصول جدید Windows 7 و Windows Server 2008 تلاش فراوانی داشت تا سرانجام به همه شایعاتی که در خصوص امنیت ویندوزهایش مطرح می شود، پایان دهد، هیچگاه تصور نمی کرد که تنها با گذشت چند ماه از ارایه آخرین دستاوردهایش، مثل همیشه با مشکلات امنیتی متعددی دست به گریبان باشد.

  • علیرضا فروردین
۰۸
تیر


اولین انتخاب و عمل اکثر کاربران در مواقع بد کار کردن یا ایراد پیدا کردن ویندوز استفاده از قابلیت Safe Mode یا حالت امن ویندوز است. وقتی به این حالت ویندوز را اجرا کنیم، فقط فایلها و سرویسهای مورد نیاز ویندوز اجرا می‌شوند و برنامه‌ای در پس زمینه اجرا نخواهد شد. به این ترتیب می‌توانیم به بیشتر عیوب سیستم پی ببریم و نسبت به عیبیابی و تعمیر خودکار آن اقدام کنیم، یا برنامه‌هایی را تست کنیم، سیستم را برای یافتن بدافزار اسکن کنیم و ...

اما در محصول تازه‌ی مایکروسافت، ویندوز 8، قابلیت Safe Mode در شرایط عادی و مثل نسخه‌های قبلی ویندوز در دسترس قرار ندارد. در نسخه‌های قبل با فشار دادن کلید F8 هنگام بوت شدن ویندوز می‌توانستیم از طریق Safe Mode ویندوز را اجرا کنیم. اما در ویندوز 8 این دکمه عملی را انجام نمی‌دهد.


در این مطلب با دو روش برای دسترسی به حالت Safe Mode در ویندوز 8 آشنا می‌شویم.

  • علیرضا فروردین