ونوس بهار

پرواز اندیشه در فضای مجازی

ونوس بهار

پرواز اندیشه در فضای مجازی

آخرین نظرات
  • ۷ مهر ۹۶، ۱۷:۳۸ - محمدحسین میرزایی
    بله
پیوندها


 ونوس بهار یک وبلاگ تحلیلی فناوری اطلاعات است.

یک وبلاگ
مهترین چیز راجع به ما این است که ما یک وبلاگ هستیم؛ یعنی دوست‌ نداریم یک پرتال خبری و یا سایتی شلوغ و پیچیده باشیم. ونوس بهار وبلاگی ساده است که روزانه راجع به علاقه‌مندی‌هایش در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات می‌نویسد.

وبلاگ بودن برایمان از این جهت مهم است که هر مطلبی که نشر می‌شود، صرفاً به عنوان یک وسیله‌ی اطلاع‌رسانی نیست؛ بلکه روحی از طرز فکر نویسنده نیز در آن دمیده شده است که ارتباط خواننده با متن را راحت‌تر می‌کند.

بسیاری از مخاطبان، از تیم ما می‌پرسند چرا روی blog.ir هستید و دامنه‌ی مستقلی برای خود ندارید؟ پاسخ ما ساده است: چرا نباید باشیم؟ تحت شرایطی که یک سرویس وبلاگ‌دهی می‌تواند بستر مناسب و مطمئن را برای وبلاگ‌نویسی فراهم کند، چه دلیلی دارد که دغدغه‌های سرور داری و مشکلات مشابه را به جان بخریم؟

با نگاه تحلیلی
ونوس بهار نگاه گزارش محور و یا خبر محور به هیچ رخدادی ندارد؛ ما در ونوس بهار اغلب به مسائلی می‌پردازیم که در دیگر وبلاگ‌های فارسی فناوری اطلاعات کمتر ممکن است پیدایشان کنید؛ چرا که دغدغه‌ی ما آخرین جنس فلز استفاده شده در گجت‌ها نیست؛ بلکه به دنبال یافتن تأثیر فناوری اطلاعات در زندگی امروز و فردای نوع بشر هستیم.

حجم عظیمی از محتوای انگلیسی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که به خاطر توجه بیش از حد به اخبار عمومی فناوری، از آن‌ها غافل مانده‌ایم؛ مطالبی که ما سعی می‌کنیم کشف‌ و ترجمه‌شان کنیم.

درباره‌ی فناوری اطلاعات
دایره‌‌ی علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات به قدری گسترده و در حال توسعه است که نمی‌توان ونوس بهار را وبلاگی تحلیلی در تمامی این شاخه‌ها دانست. ما فناوری اطلاعات را به عنوان رشته‌ای از دانش که می‌تواند نقطه‌ی اتصال تمامی این‌ها باشد انتخاب کرده‌ایم.